A mai napig rémálomként tér vissza az a néhány óra, amikor matyóhímzést tanultunk. Kötéskor hol szorosan kötöttem, hol túl lazán, hol szaporítottam a szemeket, hol összefogtam kettőt-hármat, hogy fogyjon gyorsabban a sor. A horgolás elég jól ment, de azt nem sokáig hagyták. Szövésről hallani sem akartak, maradt a makramé. Az is hozzátartozik az igazsághoz, hogy a sok „neked nincs ehhez tehetséged” miatt elveszett a kitartásom meg a lelkesedésem is. A kínok kínját álltam ki, amikor valakinek ajándékot kellett készíteni, és azt kérte, hogy én csináljam. Általában megoldottam annyival, hogy készítettem egy albumot (a lyukasztást is el lehet természetesen rontani, el is rontottam), aztán elővettem a lehető legszebb kézírásomat (ezt már el lehetett olvasni, ha valaki nagyon akarta), és beleírtam egy mesét. Sajátot vagy kimásoltat.
Tinédzserkorom és húszas éveim elejének tragédiája (végigkísér, múlandó, nagy hatás), hogy elhittem a kreatív lapoknak és blogoknak, hogy mindenkinek van kézügyessége, és egy csomó mindent minimális kézügyességgel is meg lehet csinálni. Nagy lelkesedéssel vetettem bele magam az új technikákba. Aztán rá kellett idővel (hehe, sorozatban) döbbennem arra, hogy vagy nem igaz, hogy elég a minimális kézügyesség, vagy nekem nincs még minimális kézügyességem sem (az utóbbi a valószínűbb).
Utólag is elnézést kérek minden megajándékozottól, nyugodtan dobjátok ki őket, ha eddig kegyeleti okokból még nem tettétek. Na jó, szalvétából még mindig nagyon szép kis lótuszt tudok hajtogatni. Kinek csináljak? És szőni azért még mindig meg szeretnék tanulni. De most már nem dőlök be senkinek és semminek, megyek is a rojtokat pótolni a frissen szerzett hárászkendőmön.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése