Julia meghajított.
1. Hermann Hesse: Az üveggyöngyjáték. Újraolvastam ugyan (azért még számít, ugye?), de olyan varázsa van, hogy az az érzésem, ez a könyv még vissza fog térni az életem során.
2. Salman Rushdie: no, hát ott volt néhány (ugyanis éppen „korszakom” volt), Az éjfél gyermekeit jószívvel ajánlom mindenkinek, de engem a Grímusz, A mór utolsó sóhaja, Szégyen, Sátáni versek, Hárún és a mesék tengere is nagyon lenyűgöztek. Azt hiszem, néhány év múlva megint előveszem egyiket-másikat, hogy valamivel nagyobb távolságból is meg tudjam közelíteni.
3. Proust: Az eltűnt idő nyomában, utolsó előtti kötet. A hetedik tudomásom szerint még nem jelent meg magyar fordításban, de lehet, hogy türelmetlenségemben nekifogok franciául.
4. Horváth Zoltán: Kézikönyv az Európai Unióról. Nem röhög! Kötelező olvasmány volt vizsgára, nagyon száraz, rengeteg adattal, mégis élvezetesnek tartottam. Lehet, hogy deformálódok?
5. Nicolae-Georgescu Roegen (Nicholas lett belőle): Az entrópia törvénye és a gazdasági probléma. Meg még egyéb tanulmányok is tőle. Közgazdász-matematikus volt az embör, és nagyon érdekeseket ír a kapitalizmus és az egyén kapcsolatáról. A neten is megtalálható jópár szövege.
Labda tovább bognárzoltánnak, szeklermennek, kücsüknek, meg mindenkinek, akit még nem hajított meg senki.
Feliratkozás:
Megjegyzések küldése (Atom)
-
Külön tudósításban foglalkozott az uniós csúcstalálkozón képviselt magyar állásponttal hétvégi számában a Le Monde. A lap szerint Orbán Vikt...
-
Az elmúlt napokban-hetekben sokat cikkeztek arról, hogy akkor most Kertész Ákos „genetikus kitétele” hogyan értelmezendő, hogy is írhatott i...
-
"A nők az önmegvalósítás, emancipáció mellett elfelejtenek gyereket szülni." "Majd ha mindenki megszülte a maga két-három va...
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése